Wynik RTG płuc i gorączka
proszę o interpretację wyniku rtg płuc. Zagęszczenia bronchopneumoniczne o niewielkim nasileniu w lewym dolnym polu płucnym przysercowo. Drobne, wapniejące zbliznowacenie w sąsiedztwie górnego bieguna wnęki prawej. Pozostały miąższ płucny bez zmian ogniskowych. Sylwetka serca w normie wieku. Od pięciu tygodni utrzymuje mi się gorączka, brałam już cipronex, a ostatnio monural, jestem bardzo słaba i mam zawroty w głowie. Czy to może być nowotwór. jakie badania kolejne powinien zlecić lekarz ?

KOBIETA, 47 LAT ponad rok temu
Witam. Zmiany opisane w rtg są wynikiem zapalenia płuc, nie budzą podejrzenia nowotworu. Być może jednak nie ono jest źródłem gorączki. Przede wszystkim konieczne jest wykonanie pełnej morfologii krwi wraz z ręcznym rozmazem układu białokrwinkowego.
Lekarz powinien skierować Panią do pneumonologa, a najlepiej do oddziału chorób płuc.
Konieczne jest wykonanie Tomografii Komputerowej klatki piersiowej. Nieznaczne zmiany w RTG nie wykluczają innych chorób. Nie wiem dlaczego zażywała Pani Monural-stosuje się go głównie w łagodnych infekcjach pęcherza moczowego.
pozdrawiam