Wynik RTG płuc osoby palącej papierosy

Proszę o interpretacje badania rentgen płuc, kobiety palącej od wielu lat ,Wzmożony rysunek płucny , wpartiach dolnych płuc zwłóknienia i trochę zmian przyoskrzelowych.Lewa kopuła przepony wyzej ustawiona .Wydatne wnęki płucne.Serce i aorta rtg.w normie.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Przedstawione zmiany są typowe dla płuc palacza. Nie są one jednak zmianami nowotworowymi.