Wynik RTG płuc u 43-latki

WItam odebrałam dzis wynik rtg pluc. mam dlugi termin do lekarza wiec prosze o jakis komentarz do ponizszego opisu :pola plucne bez zmian naciekowych, wzmozony rysunek oskrzelowy przywnekowo, zatoki p-z wolne sylwetka serca nie powieksozna aorta prawidłowa przepony wolne. Nie wiem co oznacza wzmozony rysunek oskrzelowy przywnekowo. Czy to cos powazneg. Z góry dziekuje. Pozdrawiam

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, opis badania musi być interpretowany w oparciu o badanie kliniczne i sam w sobie nie stanowi podstawy do rozpoznania choroby. Kontakt z lekarzem zlecającym wykonanie zdjęcia jest więc wskazany. Wzmożony rysunek oskrzelowy w RTG może być objawem choroby zapalnej oskrzeli, rozstrzeni oskrzeli lub niewydolności serca.