Wynik RTG płuc u 64-latka, który pali papierosy od 38 lat

Witam! Bardzo proszę o interpretację wyniku RTG : Wiek 64 lata, mężczyzna, pali papierosy od 38 lat , astma oskrzelowa stwierdzona dwa lata temu, w rodzinie przypadki astmy i nowotwory płuc: P-A obustronnie w szczytach płuc zmiany guzkowo- włókniste typu poswoistego z niewielkimi zgrubieniami opłucnej. Poza tym pola płucne bez zagęszczeń naciekowych o prawidłowym rysunku naczyń i zrębu. Aorta nadmiernie wysycona w łuku. zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze w kregosłupie Th

Brak innych danych. Biorąc pod uwagę palenie tytoniu, wywiad onkologiczny w rodzinie proponuję wykonanie TK klatki piersiowej celem dokładniejszej oceny.