Wynik RTG płuc u 66-latki a konieczność wizyty w prywatnym gabinecie

,,Skupienie pasmowatych cieni u podstawy płuca prawego, przywnękowo, z zagęszczeniem okolicy kąta przeponowo-sercowego prawego to wynik rtg moich płuc - pnumolog dopiero w maju - czy konieczna wizyta w prywatnym gabinecie?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Z wynikiem badania należy zgłosić się do lekarza zlecającego wykonanie badania. Opisane zmiany są najprawdopodobniej związane z przebytym w przeszłości zapaleniem płuc. Wobec braku innych objawów klinicznych (np. duszność, krwioplucie, ból w klatce piersiowej, obserwowana utrata masy ciała) z wizytą u specjalisty można poczekać do maja.