Wynik testu jest negatywny. Dlaczego nie mam okresu?

Witam,
staramy się z mężem o dziecko. Mam cykl co 28 dni regularnie (miesiączka u mnie trwa 5 dni), ostatnią miesiączkę miałam 8.10.2010. Staraliśmy 22-24.10.2010. Kolejną miesiączkę powinnam dostać 5.11.2010, nie dostałam do dziś, robiłam test w dniu spodziewanej miesiączki, wyszedł negatywnie, dziś kolejny i wynik negatywny.
Mam większe piersi i kiedy je dotykam, to odczuwam niewielki ból (nigdy tak nie miałam) oraz odczuwam ból w dole pleców i co jakiś czas kłuje mnie w lewym jajniku.
Kiedy mogę się wybrać do lekarza i czemu testy ciągle pokazują wynik negatywny?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Jeżeli ma Pani poważne wątpliwości o możliwość ciąży, pomimo negatywnych wyników domowych testów (mogą dawać taki wynik w bardzo wczesnej ciąży, kiedy poziom hormonu beta HCG jest jeszcze bardzo niski), to proszę przeprowadzić badanie poziomu beta HCG z krwi.
Istnieje możliwość, że doszło do niewielkiego przesunięcia owulacji w czasie i miesiączka dopiero przyjdzie, przy czym może być wtedy nieco obfitsza niż zwykle i mogą jej towarzyszyć nasilone objawy, o których Pani pisze, że nigdy wcześniej ich nie odczuwała.
Takie jednorazowe zaburzenie hormonalne może się zdarzyć każdej zdrowej kobiecie, nie stanowiąc zagrożenia dla jej zdrowia czy płodności. Przy takim przesunięciu owulacji, w momencie zajścia w ciążę, ciąża ta będzie również później wykrywalna przez domowe testy ciążowe, co, mam nadzieję, jest Pani przypadkiem.

Pozdrawiam serdecznie!