Wynik testu obciążenia glukozą w ciąży

Dzień dobry, moje badanie po zjedzeniu posiłku, potem obciążona glukozą 50g i po 60 minutach pobrana krew wynosi 153 mg/dl chciałabym się dowiedzieć, czy to coś groźnego i czy moje wyniki są prawidłowe. Proszę o odpowiedź na abc lub mojego maila myszka44108@wp.pl. Dziękuję i serdecznie pozdrawiam.

ponad rok temu

Witam!

Przesiewowy test doustnego obciążenia 50 g glukozy z zasady nie jest wykonywany na czczo (dlatego mogła Pani wcześniej zjeść posiłek). Wynik pomiaru stężenia glukozy we krwi w godzinę po wypiciu glukozy powinien być niższy niż 140 mg/dl. Wynik 153 mg/dl jest więc nieprawidłowy. W najbliższym czasie powinna mieć Pani wykonany diagnostyczny test obciążenia 75 g glukozy, na podstawie którego będzie można stwierdzić, czy występuje u Pani cukrzyca ciężarnych, czy też nie.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.