Wynik testu w alergii pokarmowej

proszę o interpretację wyników testu alergicznego: jabłko 3/5 truskawka 3/4 histamina 5/15 ziemniaki 4/6 histamina 5/25 Przy obu testach bardzo mnie swędziła ręka.w okolicy histaminy. Po zjedzeniu tych produktów: silne wzdęcia, bóle żołądka, całego brzucha, zatrzymanie gazów, mdłości i ogólnie złe samopoczucie. Czy to znaczy ,że mam alergię na te produkty? bo na wyniku mam napisane,że wyniki wątpliwe. Czy ciągłe jedzenie ziemniaków i jabłek mogły wywołać stan zapalny całego układu pokarmowego?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Alergia na wspomniane produkty w tym przypadku jest wątpliwa. Możliwe jest jednak iż tak one działają na przewód pokarmowy.