Wynik TK 72-letniej osoby do analizy

Witam moja mama ma 72 lata i właśnie miła robioną tomografię komputerową w opisie napisane jest ;poszerzone rowki zakrętów mózgowych okolic skroniowych- cechy atrofii korowej. Dolichoektazja prawej tętnicy kręgowej, przy hypoplazji tętnicy kręgowej. Zmiany miażdzycowe ścian wewnątrzczaszkowych odcinków tętnic szyjnych wewnętrznych oraz tętnicy kręgowej prawej. BARDZO SIĘ MARTWIĘ O MOJĄ MAMĘ. Z GÓRY SERDECZNIE DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDZ.

Niestety komórki mózgowe u każdego człowieka zanikają jak również u każdego występuję miażdzyca w naczyniach nasilenie tych zmian jest zależne od innych chorób tak jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, niewydolność serca wysoki poziom cholesterolu i to wymaga systematycznego leczenia, pozdrawiam