Wynik TK a migrena u 39-latki
Mam 39 lat. Wynik TK to: „Zanik korowy obejmujący płaty czołowe z poszerzeniem przestrzeni podpajęczych w tej okolicy. Prawidłowy obraz istoty białej. Zmian ogniskowych w strukturach nad- i podnamiotowych nie stwierdza się. Układ komorowy położony pośrodkowo bez cech ucisku i przemieszczenia. Po dożylnym podaniu SK cech patologicznego wzmocnienia kontrastowego nie stwierdza się.” Co taki wynik oznacza? Badanie wykonano z powodu podejrzenia migreny.

KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu
Witam, ewidentnej poważnej patologii nie stwierdzono w tym badaniu, co do zaniku korowego, przedyskutowałbym sprawę z neurologiem gdyż jak na osobę w tym wieku takie zmiany nie są często spotykane.