Wynik TK głowy a otępienie alzheimerowskie
Witam moja mama miała robioną tomografię głowy,w danych klinicznych stwierdzono otępienie typu alzheimerowskiego. W opisie:Zaznaczone zaniki korowe mózgowia i mierne korowe módżku.Mózg i móżdżek bez zmian ogniskowych a ni obszarów patologicznego wzmocnienia kontrastowego.Układ komorowy symetryczny,miernie poszerzony zanikowo.Częściowa sklerotyzacja wyrostków sutkowatych,poza tym kości czaszki niezmienione .Zatoki czołowe niewykształcone.Proszę mi odpowiedzieć co to znaczy ?

KOBIETA, 83 LAT ponad rok temu
Lek. Bartosz Małek
66 poziom zaufania
Szanowny Panie,
Zmiany w obrazie są charakterystyczne dla wieku i nie wykluczają rozpoznania klinicznego, czyli otępienia w przebiegu choroby Alzheimera.