Wynik TK głowy bez kontrastu i stan po prawostronnej kraniotomii
Proszę o interpretację wyniku TK głowy bez kontrastu. Stan po prawostronnej kraniotomii. Korowo-podkorowe zmiany malacyjne,w prawym płacie czołowym oraz u podstawy lewego płata czołowego. Poj. drobne ogniska naczyniopochodne w wyspach. Nieznaczne,wtórne poszerzenie rogu czołowego KBP. Torbiel przegrody przeźroczystej. Zbiorniki podstawy wolne. Zwapnienia w syfonach tt. szyjnych wew. Pogrubiała śluzówka sitowa. Z góry dziękuję.

MĘŻCZYZNA, 59 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opis badania wskazuje na współistnienie zarówno choroby naczyń krwionośnych - miażdżycy jak i zmian o charakterze mikro udarowy.