Wynik TK głowy u 7-letniej córki wykonanej z powodu zawrotów głowy

Córka miała tomografię głowy oto wynik, proszę o interpretację, martwi mnie ostatnie zdanie. "Struktura mózgu bez zmian ogniskowych. Układ komorowy mózgu nie poszerzony, symetryczny, nieprzemieszczony. Pozostałe przestrzenie płynowe bez cech poszerzenia. Po podaniu kontrastu nie uwidoczniono cech patologicznego wzmocnienia. Struktury kostne czaszki bez uchwytnych zmian patologicznych. Zmiany wysiękowe w prawej zatoce klinowej". Dodam że córka ma 7 lat i ma zawroty głowy.

Tomografia jest prawidłowa. Zmiany sugerują "zapalnie zatok" i wymagają konsultacji laryngologicznej.
Absolutnie proszę unikać wykonywania z błahych powodów tomografii głowy u dzieci!