Wynik TK kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego
Witam Prosze o wyjasnienie wyniku badan TK-kreg ledzwiowo-krzyzowego Na poziomie l5-s1 widoczne jest przerwanie nasady wyrostkow stawowych dolnych widoczny jest przodozmyk ok 6-7 mm [1 stopnia]Tarcza kregowa na tej wysok wykazuje disc wyrazne uwypuklenie pierscienia wloknistego o typie bulging co powoduje zwezenie kanalow korzeniowych i wyrazne modelowanie korzeni nerwow rdzeniowych w kanalach korzeniowych obustronnie ucisnieta jest tkanka tluszczowa Czy czeka mnie operacja?

KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon