Wynik tomografii klatki piersiowej 59-latki

Witam! jestem kobietą 59 lat, przedstawiam mój wynik tomografii klatki piersiowej: guzkowate pogrubienie w zakresie szczeliny międzypłatowej poziomej w części przedniej wlk ok 6mm, pasmowata zmiana włóknista w segm 4 oraz 8 płuca prawego, Poza tym bez zmian. Powód badania: diagnoza kaszlu / od kilkunastu miesięcy/, chociaż w ostatnim miesiącu kaszel prawie ustał. Proszę o interpretację wyniku, czy coś dalej z tym robić? Z góry dziękuję za interpretację.

Jan ZajÄc

Ten opis tomografii trudno zinterpretować bez danych z wywiadu takich jak np. choroby przebyte w przeszłości czy poprzednie badania obrazowe. Najprawdopodobniej nie ma w nim zmian świadczących o aktywnej chorobie ale kaszel występujący od kilkunastu miesięcy jest objawem wymagającym diagnozy. Proponowałbym więc wizytę u lekarza POZ w celu porównania wyniku z Pani obecnym stanem zdrowia.