Wynik tomografii komputerowej jamy brzusznej i miednicy 26-latka

W wyniku tomografii komputerowej jamy brzusznej i miednicy wyszło następująco: - wątroba nieco powiększona (w osi długiej 195 mm), jednorodna, w S5 podtorebkowo ognisko hipowaskularne 11mm i podobne 7mm w S8 - zmiany zbyt małe do oceny obiektywnej, - Obie nerki położone prawidłowo, bez zastoju, uwapnionych złogów. Drobny 6 mm AML w przedniej wardze nerki lewej oraz przerośnięta kolumna Bertina. O co chodzi z tą wątrobą i nerkami? Czy to jakieś poważne guzy z przerzutami?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. A z jakiego powodu było wykonywane badanie? Radziłbym skonsultować się z lekarzem który zlecał to badanie.