Wynik TSH i chora tarczyca

witam u siostry podejrzewaja tarczyce wynik tsh 13,94 bardzo wysokie jestem zasmucona bo naorm,a to 5,5 dostala skie do specialisty prosze powiedziec jak wyglada leczenie tarczyc dziekuje

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Samo oznaczenie TSH to trochę mało, jednak taki wynik może sugerować niedoczynność gruczołu. Wtedy leczeniem jest suplementacja hormonów.