Wynik TSH i prolaktyny

Witam. Odebrałam wyniki badań, moje TSH wynosi 3,813 uIU/ml, zaś prolaktyna wyszła podwyższona 698,80 ulU/ml. Co może to oznaczać? Czy moje zdrowie jest zagrożone jakąś chorobą? Czy istnieje ryzyko że mogę mieć guz w postaci gruczolaka przysadki mózgowej? Czy to jest śmiertelne jeśli zostanie wykryty zbyt późno? 2 miesiące temu dostałam skierowanie na badania i musiałam je wykonać po skończeniu kuracji hormonalnej (spóźnianie miesiączki) bez ówczesnego zbadania prolaktyny. Proszę o pomoc.

TSH norma,prolaktyna nieco podwyższona ale nic Pani nie zagraża,jeszcze raz trzeba powtórzyć badanie,na jednym wyniku się nie opieramy.Przy gruczolakach poziom prolaktyny wzrasta 5 do 10 razy.