Wynik USG głowy dwuipółlatka

Witam! Oto wynik USG mojego 2,5 miesięcznego synka: Mózgowie bez zmian ogniskowych. Układ komorowy asymetrycznie poszerzony w zakresie komór bocznych (głębokość rogu czołowego komory bocznej lewej 5mm, prawej 8,4mm). Komora trzecia 9mm. Sploty naczyniówkowe prawidłowe, symetryczne. Wskaźnik Evansa 0,37 Dodam, ze synek rozwija się prawidłowo. Gaworzy, unosi główkę leżąc na brzuchu, ogólnie silny z niego niemowlak. Głowa 41cm, przy porodzie 37cm Czy te wyniki oznaczają już wodogłowie?

Norma wskaźnika Evansa wynosi do 0,3. W chwili obecnej u Pani syna ta norma jest tylko w niewielkim stopniu przekroczona (wodogłowie, ale miernego stopnia). Skoro dziecko prawidłowo się rozwija myślę, że w chwili obecnej powinno być pod stałą opieką neurologiczną i obserwowane. Raczej nie ma potrzeby interwencji neurochirurgicznej.

Zdecydowanie konieczna opieka neurologa dziecięcego oraz kolejne po około miesiącu badanie usg głowy z indexem komorowym celem oceny dynamiki- czy nie ma ewolucji czyli np wzrostu wartości indexu.

Pozdrawiam serdecznie