Wynik USG nerki i urografii

Proszę o odpowiedz jest to dla mnie ważne, wynik z usg mówi że jest złóg wielkości 12mm w prawej nerce,lekarz skierował na urografię.wynik jest następujący złóg w lewej nerce 8x5 o prawej nie ma mowy , związku z tym mam pytanie czy jest to możliwe,czy może być badanie żle odczytane,denerwuję się z tego powodu proszę o wyjasnienie czy tak może być że usg mówi co innego i urografia co innego tym bardziej że inne USG również mówiło o prawej nerce,dlaczego taka rożbieżność w wynikach..Pozdr

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Ten drugi wynik jest bardziej prawdopodobny. Tak czy inaczej należy zgłosić się do lekarza aby wdrożyć odpowiednie leczenie.