Wynik USG piersi i dwa guzki

Witam mam 44lata i wyszły mina USg piersi -robionym u ginekologa 2 guzy -1 ok 1,5 cmx0,86cma 2 na drugiej piersi po niecały 1cm.Opisane jako twarde hypoechogenne .Nie mogę spac ani jeśc ze strachu .Czy to może być coś groźnego???Dwa jednocześnie -jestem podwójnie wystraszona Bardzo proszę o odpowiedź.Dizękuję!

Rafał Stando

Każdy wynik badania USG piersi powinien zostać opatrzony oceną w skali BI-RADS, która pozwala na ustalenie dalszego postępowania. Twarde, hipoechogenne zmiany mogą okazać się gruczolakowłókniakami, które są zmianami niezłośliwymi, występującymi u kobiet stosunkowo często. Niewątpliwie powinnaś skonsultować się z chirurgiem onkologiem, który ustali dalsze postępowanie.