Wynik USG tarczycy przy nadczynności w początkowej fazie
Proszę o interpretację wyników USG tarczycy. Wizytę u lekarz mam dopiero za miesiąc i nie ukrywam, że wolałabym wiedzieć trochę szybciej. USG wykonano, ponieważ mam nadczynność tarczycy podobno w początkowej fazie. Oto wyniki: Płat prawy o wym.: 48x22x18 mm obj.: 9,9 ml Płat lewy o wym.: 47x16x20 mm obj.: 7,8 W obu płatach tarczycy widoczne słabo konturowe guzki normoechogeniczne - największy w płacie prawym o średnicy 8,5 mm. Unaczynienie w guzkach skąpe, obwodowe. z góry dziękuje za odp.

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Rzeczywiście w tym momencie konieczna jest konsultacja z lekarzem. Zmiany opisywane w badaniu to prawdopodobnie wole guzkowe.
Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania
Witam! Ponieważ ma Pani nadczynność tarczycy najpewniej jest to guzkowe wole nadczynne. Najpewniej konieczna będzie biopsja opisanych guzków. Póki co proszę cierpliwie poczekać na wizytę u specjalisty endokrynologa.
Lek. Jacek Ławnicki
Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie wola guzkowego. Konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.
Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania
Pełną interpretację badania jest możliwa tylko przez lekarza prowadzącego, w połączeniu z danymi klinicznymi i wynikami przeprowadzonych badań. Wymiary tarczycy są w górnej granicy normy. Guzki normoechogeniczne z reguły nie są niebezpieczne, ale w tym przypadku mogą wymagać weryfikacji histopatologicznej (biopsja). Leczenia oraz dalsze zalecenia zależą też od wyników dotychczas przeprowadzonych badań.