Wynik zapisu EEG 11-latka

wynik EEG chłopiec 11 lat: zapis średnionapięciowy, zróżnicowany przestrzennie. W okolicach potylicznych dominują fale alfa 10-11 Hz. Reakcja zatrzymaniowa jest obecna. Kilkakrotnie w lewej okolicy czołowej wystąpiły napadowe i synchroniczne wyładowania grup fal theta 4 Hz o amplitudzie wyższej od tła. Hyperwentylacja i fotostymulacja nasilają wyżej opisane zmiany. Orzeczenie: zapis nieprawidłowy, obecność lokalnej czynności napadowej. Dziecko zostało zarejestrowane do neurologa.

Rzeczywiście wskazana jest tu wizyta u neurologa.Zapis należy oceniać w łączności z problemem klinicznym pacjenta.I tylko wtedy można podjąć decyzje co do ewentualnie dalszej diagnostyki oraz leczenia.

Pozdrawiam ciepło