Wyniki a-HCV

Witam, chciałam zapytać tzn. mój mąż oddał krew, po jakimś czasie przyszedł list że dwa razy musi oddać próbkę krwi. Po oddaniu tych próbek dostał wyniki, a-HCV reaktywny (wartość 1.19), RNA-HCV- nie wykryto lekarz prowadzący w punkcie oddawania krwi poinformował , że w 2015 roku przyślą następny list, aby zgłosić się na powtórne oddanie próbki krwi, co to może oznaczać, czy mamy się tym martwić?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W trakcie rutynowych badań wykryto u Pani Męża przeciwciała skierowane przeciwko wirusowi zapalenia wątroby typu C. Nie wykryto jednak samego wirusa, co może świadczyć o przechorowaniu choroby w przeszłości, kontakcie z wirusem bez jawnej choroby oraz niestety o sytuacji bardzo rzadkiej ale jednak muszę o tym wspomnieć obecności wirusa np w komórkach wątroby a nie w krwi z której było robione badanie. Sugerowałbym potwierdzenie wyniku negatywnego w kierunku obecności RNA wirusa metodą PCR pod okiem lekarza chorób zakaźnych.