Wyniki BACC mojej babci

Dzień dobry, moja babcia odebrała wyniki BACC i martwi się ich opisem, proszę o interpretacje. A. Materiał diagnostyczny, zawiera kwasochłonne tyreocyty z zaznaczonym polimorfizmem, z podwyższonym stosunkiem jądrowo-cytoplazmatycznym, widocznymi jąderkami, w tle brak koloidu. Obraz cytologiczny z grupy podejrzenia nowotworu z onkocytarnego-wg NCI Bethesda- grupa IV (ryzyko raka w grupie ok. 25%) B. Materiał diagnostyczny, zawiera kwasochłonne metaplastyczne tyreocyty w grupach i płatach z naciekiem limfocytarnym, w tle rozproszone małe limfocyty, strzępki koloidu. Obraz cytologiczny zmiany łagodnej z cechami zapalenia wg- NCI-Bethesda- grupa II. Z góry dziękuje i życzę miłego dnia :)

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Proszę wykonać dodatkowe badania oraz skonsultować się z endokrynologiem.