Wyniki badań hormonalnych i wyciek płynu z piersi podczas starania o dziecko

Witam, mam 32 lata i staramy się z mężem o dziecko. Moja ginekolog nastraszyła mnie problemem bezpłodności. Bardzo proszę o interpretację moich wyników (dodam,że do lekarza zgłosiłam się bo zauważyłam wyciek płynu z piersi) Progesteron (kwiecień) 5,55 ng/ml, (maj) 12,91ng/ml. Prolaktyna 13,22ng/ml po podaniu Metoclopramidium (po 60minutach) 248,5 ng/ml, po 120 minutach 189,5 ng/ml . Dodam ,że przebadałam się też u endokrynologa i pozostałe wyniki są bardzo dobre.

Poziom progesteronu w maju bardzo dobry. Ma Pani tzw hyperprolaktynemię czynnościową, która nie powinna zaburzać płodności, zwłaszcza, że prawidłowy poziom progesteronu w maju świadczy o tym, że badany cykl był owulacyjny.