Wyniki badań hormonalnych tydzień po owulacji

Witam miałam robione badania Progesteronu i estradiolu tydzien po owulacji (mozliwosc tydzien i max 2 dni) oto wyniki: progesteron: 55,53 ng/ml estradiol: 639,9 pg/ml Co to oznacza?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Oba parametry są podwyższone. Ważne jest by wykluczyć ciążę w takim przypadku. Jeżeli test będzie ujemny należy wykonać badanie USG w celu oceny nadnerczy oraz narządów miednicy mniejszej.