Wyniki badań - jak interpretować i co dalej?

Kontynuuję w zasadzie moje pytanie stąd: http://portal.abczdrowie.pl/pytania/czy-mam-powody-do-obaw. Oczywiście zamierzam wybrać się znów do mojego internisty, jednak chciałabym zasięgnąć jakichś informacji tu, z racji tego, że swój problem opisałam dość dokładnie, a wizyta (realna) możliwa jest dopiero jutro. Otrzymałam dziś wyniki badań (morfologia, OB, rozmaz - manualnie). Trzy z parametrów są nie w normie: leukocyty 3,2 tys./ul (klasycznie już na niskim poziomie), inne (Eo, Bazo, Mono) 11,1%, neutrofile 1,4 tys./ul, płytki krwi trzymają się przy dolnej granicy 154 tys./ul. Z rozmazu zaś wynika, że pałeczkowate i kwasochłonne utrzymują się na najniższym z poziomów określanych jako norma - 1%. Zastanawiam się, co dalej z tym robić, zwłaszcza w przypadku, gdy lekarz odmówi współpracy. Podstawowe informacje już starałam się jakoś przesączyć z tego, co wygrzebałam w Internecie i encyklopedii zdrowia, jednak byłabym wdzięczna za odpowiedź. Mój mózg zwykł cieszyć się na każdą informację dotyczącą mojego organizmu. Poważnie natomiast - najzwyczajniej w świecie martwię się nieco. Dziękuję z góry i pozdrawiam.
KOBIETA ponad rok temu

Czytałem Pani poprzednie pytanie jak i odpowiedź Pani dr Barchnickiej. Niestety, niewiele więcej informacji podaje Pani również teraz. Dobrze byłoby odpowiedzieć na wszystkie Pytania, które Pani dr zadała, ja również miałbym łatwiejsze zadanie.

Co do Pani stanu zdrowia, to niski poziom leukocytów zarówno limfocytów jak i neutrofili może świadczyć o przewlekłej infekcji. Należałoby wykluczyć takie choroby jak toksoplazmoza, borelioza, CMV (cytomagelia) i EBV (mononukleoza) oraz HIV. Powinna Pani również odwiedzić hematologa, bowiem upośledzenie więcej niż jednej linii komórkowej (u Pani leukocyty i płytki krwi) może świadczyć o białaczce czy chłoniaku. Obawiam się, że może być potrzebna biopsja szpiku.