Wyniki badań krwi po szkarlatynie u dziecka

Witam, proszę o informację czy poziom neutrofili 71,3 , limfocytów 21,9 i MCHC 35,3 u 5-cio letniego dziecka jest prawidłowy? Pozostałe parametry krwi są prawidłowe ,w normie. Nadmienię,że miesiąc temu dziecko zakończyło leczenie z powodu przebytej szkarlatyny.

Milena Lubowicz

Podwyższony poziom neutrofili może być jeszcze odbiciem szkarlatyny. A przy prawidłowej ogólnej liczbie białych krwinek nie jest to zły wynik niepokojący. Myślę, że warto powtórzyć wynik za około 3-4 tygodnie.
Pozdrawiam