Wyniki badań miesiąc po wycięciu tarczycy

Witam jestem równy miesiąc po całkowitym wycięciu tarczycy, zrobiłam badania aby sama dla siebie sprawdzić czy wszystko jest okej, ponieważ wizytę u endokrynologa udało mi się dopiero umówić na 23 lipca tego roku. Moje wyniki mnie zaniepokoiły , i czuje że musi być z nimi coś nie tak, ogólnie jakiś błąd oto one: TSH:40,360 mlU/L ( ),51-4,3) Wapń całkowity 2,09 mmol/l (2,15-2,50 ) i Wapń całkowity 8,3 mg/dl (8,6-10,0) POMOCY!

Po wycięciu tarczycy konieczne jest podawanie tyroksyną, hormonu tarczycy. Leczenie rozpoczyna się jak najszybciej po otrzymaniu wyniku badania histopatologicznego wyciętego tarczycy. Dawką początkową jest zwykle 100 mcg Euthyroxu lub Letroxy. Po strumektomii zdarza się czasem obniżenie stężenia wapnia, zwykle przemijające, wymagające zastosowania wapnia w tabletkach, np Calperosu 1000. Proszę zacząć przyjmować Calperos 1000 2x1 tabletka i koniecznie zdłosić się jak najszybciej do endokrynologa.