Wyniki badań na cholesterol u 53-latka

dzień dobry. Jestem mężczyzną, wiek 53 lata. Cholesterol 186mg/dl, HDL 31 mg/dl, LDL 121 mg/dl,Trójglicerydy 171 mg/dl,kreatynina 1,24 mg/dl, Glukoza 85 mg/dl. Czy ze względu na poziom HDL mogę czuć się zaniepokojony i jak podnieść jego poziom. Zaznaczam, że biorę pantopraz, ćwiczę co drugi dzień na siłowni, a także boksuję raz w tygodniu przez pół godziny (walę w wór z nikim nie walczę)
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Analizują Pańskie badanie można stwierdzić podwyższony poziom trójglicerydów oraz LDL a także jak Pan wspomniał obniżony poziom HDL. Nie jest to dobry prognostyk na przyszłość. Warto udać się do lekarza by rozpocząć odpowiednią kurację. Oczywiście konieczna będzie odpowiednia dieta.
Poziom cukru jest w porządku. Nie należy tego zmieniać w żaden sposób.