Wyniki badań USG i bHCG w 7 tygodniu ciąży a ryzyko łyżeczkowania

Jestem w 7 tygodniu ciąży( 4.10miesiączka)do lipca brałam tabletki antykoncepcyjne. Od VII do X miałam cykle 28 dniowe,owulacja 22.10. BHCG 212,3 07.11. Dzisiaj byłam na USG dopochwowym. Wynik : endometrium o grubości 13mm w nim pecherzyk plynowy o srednicy 3,8mm jak ciazowy. Jajnik prawy z torbiela (4,4X3cm). Lekarz powiedział, że mam zrobić HCG jeszcze raz i prawdopodobnie w piątek wyśle mnie do szpitala na łyżeczkowanie. Czy jest szansa że lekarz nie miał racji?

Lek. Marta Jaruchowska

Przy takim zatrzymaniu miesiaczki HCG jest bardzo niskie, prawdopodobnie spada a to swiadczy o tym, ze ciaza nie rozwija sie prawidlowo. Jesli bedzie nieznaczny wzrost lub spadek HCG to nie ma juz wlasciwie mozliwosci,ze ciaza bedzie sie rozwijac.