Wyniki badań USG piersi

Witam można mi wyjaśnić wyniki badań z usg:piersi o przewadze utkania gruczołowego niejednostronnej strukturze bez zmian ogniskowych litych.W sutku prawym na godzinie 7-mej obszar poszerzonych przewodów mlekowych(23mm)wyczuwalne jako guzek.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wynik nie budzi niepokoju onkologicznego. Utkanie gruczołowe jest często notowane u kobiet starszych, stosujących antykoncepcję lub preparaty hormonalne HTZ. Warto okresowo wykonywać podstawowe badanie piersi.