Wyniki badań w kierunku toksoplazmozy u ciężarnej

jestem w 7 tyg. ciąży Toxoplazmoza IgM ujemne IgG 76,32 co to oznacza.Czy powinnam się niepokoić o dziecko? w maju 2013 roku obydwa przeciwciała były ujemne.

Marta Mielniczuk

Obecność przeciwciał IgG świadczy o przechorowaniu toksoplazmozy w przeszłości. Nieobecność przeciwciał IgM wskazuje na brak świeżego zakażenia. Jeśli wynik IgG jest wyjątkowo wysoki, lekarz może zlecić pacjentce powtórzenie badania po 3 tygodniach.