Wyniki badania EKG 71-letniego ojca

Dzień dobry. Ma przed sobą wyniki badania EKG mojego 0ojca, który ma 71 lat i od 5 lat choruje na cukrzycę typu B. Wynik badania jest następujący: Rytm zatokowy 68/min.. Normogram. Blok p-k I-go stopnia. Cechy przerostu i przeciążenia lewej komory. Proszę mi wytłumaczyć co to oznacza i co można z tym zrobić. Ojciec szybko męczy się przy najmniejszym wysiłku

Proponuje konsultację u kardiologa , ktory po wywiadzie i badaniu fizykalnym zaproponuje dalsza diagnostyke . Przerost lewej komory moze byc spowodowany najogolniej rzecz biorąc jej pogrubieniem i powiekszeniem ,a takie wystepuje w wielu schorzeniach - stąd konieczna dalsza diagnostyka