Wyniki badania gruczołu tarczycy

czy te wyniki sa dobre gruczol tarczowy w calosci niepowiekszony o gladkiej torebce podwyzszonej echogenicznosci jednorodny z dwoma zmianami guzopodobnymi wielk.ok4-5mm przy tylnym brzegu plata prawego bez przekrwienia do ewent.BACC.ukrwienie plata prawego umiarkowane lewego mierne.Cechy strumanodosa chr.inc.susp.dwa w chł.ok1cm przy prawej ICA oraz pojed.drobne ok 5-6mm w okolicy m-śliniankami lewymi.Innych węzłów chłonnych szyjnych nie uwidoczniono w bad.usg.

Małgorzata Panek

W badaniu USG wykryto dwa guzki, które mogą wymagać weryfikacji w badaniu BAC (biopsja). Tarczyca przejawia cechy wola guzkowego. Oprócz tego jeden z ocenianych węzłów chłonnych jest powiększony.
Proszę udać się z wynikiem badania do lekarza prowadzącego.
Pozdrawiam