Wyniki badania histopatologicznego a stopień zaawansowania choroby

Proszę o interpretację wyniku histopatologicznego Rozpoznanie rak inwazyjny płaskobabłonkowy (Invasive cell carcinoma), Fragmenty utkania raka płaskonabłonkowego, dysplasia colli uteri, Czy to już poważne stadium zaawansowania, jakie są metody leczenia i szanse na wyzdrowienie, Pozdrawiam
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma w tym wyniku określającego stopień zaawansowania - tzw gradingu (G1,G2 lub G3). Jednak jest to bardzo agresywny nowotwór. ( mówiąc o nim ogólnie). Trzeba w tej sprawie pilnie skonsultować się z chirurgiem onkologiem. Guz musi zostać usunięty doszczętnie.