Wyniki badania histopatologicznego oraz interpretacja badania nasienia

Witam, Proszę o interpretacje wyników badania histopatologicznego. Mam 29 lat i następujące wyniki: Ad 1/ Dysplasia gradus minoris (CIN I, LSIL) ad 2/ Endocervix normalis Endometrium in stadio proliferationis Oraz o interpretacje wyników badania nasienia, czy jest wszystko w porządku czy też nie. O to wyniki: barwa nasienia - mlecznożółta ilość nasienia - 2,0 ml odczyn ph - 8,5 upłynnienie - 25,0 min liczba plemników- 18,0 mlm/ml całkowita ilość plemników w ejakulacie- 36,0mln plemniki o prawidłowej morfologi - i 18,0% ruchliwość plemników - 25,0% plemniki wykazujące żywotność 25,0% agregacja plemników - d. liczne małe złogi śluzu z uwięzionymi plemnikami.

Lek. Marta Hat

Witam! Wynik cytologii oznacza: dysplazję niewielkiego stopnia bez zmian z materiale z szyjki macicy. Endometrium w stadium wydzielniczym. Zmiany o typie LSIL nie wymagają natychmiastowej interwencji, należy powtórzyć cytologię za około 6 miesięcy, ewentualnie badanie na obecność wirusa HPV. Jeżeli w powtórnym badaniu wyniki te wyjdą dodatnie należy wdrożyć dalszą diagnostykę (koposkopia). W badaniu nasienia nieprawidłowa jest całkowita liczba plemników w ejakulacie, która powinna wynosić powyżej 39mln, za mało jest też plemników wykazujących ruchomość - prawidłowo ruchomość całkowita powinna wynosić co najmniej 40%, z czego co najmniej 32% o ruchu postępowym, a także plemników wykazujących żywotność - prawidłowo minimum 58% żywych komórek. Należy skonsultować wynik ze specjalistą. Pozdrawiam serdecznie!