Wyniki badania hormonów i podejrzenie insulinooporności

Miałam ostatnio robione badania w związku z tyciem, zmęczeniem i sennością itp. wykluczony został problem z tsh, zostałam skierowana na badania hormonów. Mam 30 lat, badanie wypadło mi akurat w 1 dniu miesiączki, a wyniki wyszły całkiem dobrze oprócz estradiolu. Mam podejrzenie insulinoopornosci. estradiol: 14,70 pg/ml norma:faza folikularna 19,5 - 144,2 co może oznaczac niski poziom tego hormonu? Dodatkowo:.witamina 25(OH)D Total :7ng/ml-Niedobór < 10.

Badanie estradiolu powinno być wykonane w 3-5 dniu cyklu. W 1 dniu może być niskie.prawidłowy poziom witaminy D3to minimum 30 ng/ ml. Pani ma skrajnie niski poziom wymagający suplementacji wit. D3. Insulinooporność to częsta przyczyna tycia