Wyniki badania krwi 7-miesięcznego dziecka

Witam, Bardzo proszę o interpretacje wyników mojego 7 miesięcznego syna. Badanie zostało zlecone przez nefrologa ponieważ syn ma 3 drobne złogi w nerkach ( w związku z tym ma odstawioną witaminę D3) dodam również że syn urodził się miesiąc wcześniej w 36tc. Wizytę mamy dopiero w maju a bardzo się denerwuje i chciała bym wiedzieć czy wszystko w porządku. Albumina 44.5 g/l Fosfor w surowicy 5.95 mg/dl Wapń w surowicy 10.68 mg/dl Fosfataza alkaliczna 260 U/l nie podano norm dla niemowląt. Pozdr

Małgorzata Panek

Powinny być podane normy wg danego laboratorium, gdyż związane jest to z metodą przeprowadzania badania. Stosując najbardziej powszechne normy w badaniach u Pani synka występuje podwyższona fosfataza alkaliczna i nieznacznie podwyższony poziom wapnia. Pozostałe badania są prawidłowe. Proszę pokazać wyniki badań pediatrze leczącemu Pani dziecko.
Pozdrawiam

Norma dla dziecka poniżej 5rż albuminy to 25–55 mg/ml.
fosforany (dzieci): 1,3-2,26 mmol/l (4-7 mg/dl);
fosfataza alkaliczna: dzieci >1mż 20-150 U/I;
wapń 2,1-2,6 mmol/l (8,5-10,5 mg/dl)