Wyniki badania krwi i nieleczenie zapalenia dróg moczowych

moje wyniki krwi : Gran oboj.segmentowany-48 %, Limfocyty - 43 %, Eozynofil -7 %, Monocyt 2%, co to znaczy? A jeśli mam zapalenie dróg moczowych (nerek) to co będzie jeśli nie będę tego leczyła? co oznaczają te wyniki krwi?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Rzeczywiście wyniki te mogą być objawem stanu zapalnego. Nieleczone zakażenie dróg moczowych może powodować upośledzenie funkcji nerek a dodatkowo ból i pieczenie.

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Wyniki badań należy ocenić w korelacji z danymi klinicznymi dlatego proszę zgłosić się do swojego lekarza. Bezobjawowe zakażenie układu moczowego zwykle nie wymaga leczenia.