Wyniki badania krwi i śledziona w górnej granicy

co oznaczają wyniki: hct 49,7, rbc 6,48 hgb 16,3 WBC 8,9,MCV 77, MCHC 32,7, MCH 25,1, RDW-CV 15,6, PLT 518,MPV 9,3. Dodam że po zrobieniu usg lekarz stwierdził że śledziona jest w górnej granicy wymiary 106mmx700mm jednorodna, alat 12, aspat 16, birilubina całkowita 0,65. Prosze o interpretacje

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Poziom czerwonych krwinek w Pani morfologii jest podwyższony, nie powinno się tego bagatelizować, lecz wykonać dodatkowe badania. Proszę skonsultować się z hematologiem lub internistą w celu dobrania odpowiednich dla Pani badań dodatkowych.
Śledziona jeśli nie jest powiększona, nie wymaga dodatkowej kontroli.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Podane wyniki badań wskazują na zaburzenia hematologiczne. Konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego.