Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 8 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wyniki badania krwi i złe samopoczucie

Witam czy powinnam sie martwić wynikami nieprawidłowymi : żelazo 48.00 norma 6.06-26,0 WBC 11.48 norma do 10.00 NEUT% 8.48 norma do 7,50 za 2miesiace bede mogła zgłosic sie dopiero do lekarza,ostatnio zle sie czuje i postanowiłam zrobić wyniki które teraz mnie niepokoją
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Badania krwi - granulocyty

Granulocyty to rodzaj leukocytów, czyli białych krwinek. Chronią nasz organizm przed drobnoustrojami. Dowiedz się więcej szczegółów o granulocytach i dowiedz się jak analizować wyniki badań.

Lek. Bartosz Małek
70 poziom zaufania

Szanowna Pani,
Podane przez Panią wyniki przekraczają podane przez laboratorium normy natomiast należy je odnieść do Pani objawów oraz wszystkich leków przez Panią zażywanych (np. suplementów diety zawierających żelazo). Oznaczenie stężenia żelaza w surowicy krwi jest niepełnym badaniem oceniającym gospodarkę żelaza w organizmie - wymagane jest oznaczenie TIBC (zdolność wiązania żelaza) oraz poziomu ferrytyny w surowicy. Co do morfologii krwi i podwyższonego stężenia WBC - stan ten może być wynikiem stanu zapalnego, lecz może być związany np. z pobraniem krwi po posiłku lub stanowić normę dla danego pacjenta.
Jeśli zauważa Pani pogorszenie samopoczucia, proponuję wcześniejsze spotkanie z lekarzem internistą niż za dwa miesiące.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy