Wyniki badania krwi na granicy normy u 23-latki

Witam, mam 23 lata, robilam podstawowe badania, takie jak morfologia, mocz, glukoze i tsh. wiele wyników, wyszło mi na granicy niedoboru( tj. hemoglobina 12,6; hematokryt 38,5; MCHC 32,7; PDW 10,9; neutrofile 2,22; eozynofile 0,11. Czy jest się czym martwić ? Pozdrawiam, Karolina J.

Witam, tak na prawdę ważne byłoby porównanie poprzednich wyników i ocena pani potencjalnych dolegliwości. Jeśli na nic się Pani nie skarży i wyniki sa podobne z poprzednich badań myślę że kontrolne badania za 2-3 miesiące wystarczą. Jeśli chodzi o poziom żelaza proponuję uzupełnić dietę zwiększając spożycie np. mięsa, atróbki czy szpinaku