Wyniki badania krwi oraz bóle i puchnięcie dłoni i miękkie guzki

prosze o mala diagnoze,leukocyty 3,49 norma od 3,80,neutrofile 1,40 norma od 2,50,eozynofile 0,08,norma od 0,10,oraz podwyzszone limfocyty 48,7,norma do 45,ob-2,crp-<1,0,rf 9,6.Mam podobne objawy do rzs,bole i puchniecie dloni rano,pojawiajace i znikajace guzki miekkie,ze stopami podobnie ,dopoki nie rozchodze dobrze to bola strasznie,mam problemy ze wstawaniem rannym,prosze o porade,reumatolog mowi ze to nie rzs,ze to od kregoslupa,neurolog mowi zeby zmienic reumatologa bo to nie objawy kregosl

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Ujemny RF nie przekreśla zdiagnozowania RZS i innych chorób reumatologicznych. Sugeruję pójść za radą neurologa.