Wyniki badania krwi ponad normą

Odebrałem wyniki badań krwi. Przesyłam te, które przekraczają podany zakres: Monocyty 8,0%, Glukoza 107 mg/dl, Cholesterol 228,0 mg/dl, Trójglicerydy 86,0 mg/dl, HDL cholesterol 63,0 mg/dl, LDL cholesterol 147,8 mg/dl, Sód 145,00 mmol/l, Chlorki 106,00 mmol/l.

MĘŻCZYZNA, 60 LAT ponad rok temu

Mezoterpia igłowa twarzy i dekoltu

Mezoterapia igłowa to zabieg, który możesz odbyć w gabinecie dermatologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Zobacz, jak wygląda zabieg.

Lek. Marta Hat
71 poziom zaufania

Witam! Przy podawaniu wyników badań laboratoryjnych zawsze warto podawać pełne wyniki badań, także te prawidłowe oraz normy laboratoryjne, które mogą się różnić w zależności od laboratorium. Istotna jest także przyczyna wykonywania badań, aktualnie występujące dolegliwości, optymalnie choroby przewlekłe oraz aktualnie stosowane leki. Podwyższony poziom monocytów bez innych dolegliwości nie jest poddawany dalszej diagnostyce, nie sugeruje też konkretnego schorzenia. 8% to w ogólnych wytycznych górna granica normy. Glikemia 107mg/dl - istotna jest informacja, czy było to badanie na czczo z zacieniami (odpoczynek nocny, co najmniej 12h od ostatniego posiłku, kilka dni diety, w której nie nadużywa się cukrów). Jeżeli badanie wykonane było na czczo należy wykonać test obciążenia glukozą. Wartości cholesterolu i trójglicerydów są nieznacznie podwyższone. Zarówno ze względu na podwyższony cholesterol, jak i glukozę warto zmodyfikować styl życia (znormalizować wagę, wprowadzić dietę z ograniczeniem cukrów prostych, produktów tłustych, smażonych, wzbogacić pokarmy w warzywa i owoce, zrezygnować/ograniczyć używki oraz wprowadzić wysiłek fizyczny). Trudno ustalić jakie zasady modyfikacji trybu życia byłyby wskazane w Pana przypadku, należy więc udać się do lekarza rodzinnego z wynikami badań oraz ustalić konkretne dla Pana postępowanie. Wartości elektrolitów są graniczne, jeżeli nie ma dolegliwości lub znacznych różnic z badaniem poprzednim należy powtórzyć badanie za jakiś czas. Pozdrawiam

Pracownik Szpitala Specjalistycznego im. dr Józefa Babińskiego w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy