Zapytaj lekarza

7 3 6 , 4 6 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wyniki badania moczu 2,5-latka

Witam. Moje dziecko 2,5 roku miało dzisiaj robione badanie ogólne moczu. Nic mu nie jest oprócz kaszlu. Nie ma gorączki. Otrzymałam właśnie wyniki. Wszystkie parametry są prawidłowe oprócz 2: 1. Krew - mało, 2. erytrocyty (norma 0-2 w.p.w. a dziecko ma 3-5 w.p.w.). Co to może oznaczać? Czy mam się martwić? Proszę o pomoc. Dziękuję
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Małgorzata Panek
69 poziom zaufania

Erytrocyty w dużej ilości w moczu mogą świadczyć o chorobie nerek. W przypadku pojedynczych może być to objaw np.zapalenia pęcherza.
Proszę pokazać wyniki badań lekarzowi pediatrze.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy