Wyniki badania morfologii u 47-latki

moje badanie krwi wykazało ze w morfologii mam zanizony poziom neut 1,93 a podwyzszony eos 0,46 co dalej?

Magdalena Mroczek

Witam,Niestety aby zinterpretowac wyniki tych badań trzeba znac normy obowiązujące w danym laboratorium. Neutropenia może wystąpic m.in. w przebiegu grypy, w chorobach zakaźnych wątroby, w zakażeniach bakteryjnych, przy przyjmowaniu niektórych leków oraz przy nadczynności tarczycy. Eozynofilia występuje m.in przy chorobach alergicznych i pasożytniczych. Najlepiej zgłosic się z wynikami badań do lekarza rodzinnego, który będzie mógł odnieśc wyniki do stanu klinicznego i ewentualnie zlecic dodatkowe badania.

Witam. Nie jest dla mnie jasne czy mówimy o wartościach bezwzględnych czy procentach. W tym pierwszym przypadku sugeruję udać się do lekarza zlecającego, wyniki wymagają oceny względem pani objawów i wywiadu. Możliwa jest np. reakcja alergiczna