Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 9 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wyniki badania poziomu glukozy

Witam dostalam w aptece glukomierz zmierzylam raz było117 na czczo ppóźniej umylam ręce 92 po 5 min wieczorem zrobilam to samo najpierw 225 po 5 min 168 cukier w ciągu 3 h spadł do 89 później pomiary juz były w normie bo 87-93 max na czczo a po posilku Nie przekraczalo 150.co mogę myśleć o tych pomiarach? Dodam ze wykonalam pomiar 30 min po zjedzeniu fast food-u i wynik był 225 a po 5 min 168 po umyciu rak? Również miam sytuacje ze po ciasteczku miałam 158 cukru a gdy zdjadlam chipsy i nagle 108
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Apteczka pierwszej pomocy

Czy wiesz jak powinna wyglądać apteczka pierwszej pomocy? Znasz wszystkie elementy, które powinny się w niej znajdować? O tym jak zaopatrzone powinny być apteczki pierwszej pomocy opowiada Artur Szymczak ? ratownik medyczny z Centrum Szkoleń Ratowniczych.

Małgorzata Panek
69 poziom zaufania

Cukier na skórze podczas nakłucia miesza się z kroplą krwi i zawyża wynik. Po posiłku glikemia wzrasta. 112 na czco jest wynikiem nieprawidłowym i wymaga dalszej diagnostyki. Pomiary wykonywane losowo nie są do końca wiarygodne.
Proszę udać się do lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam

0
Małgorzata Panek
69 poziom zaufania

Wynik 112 na czczo jest nieprawidłowy. Pomiary wykonane losowo nie są do końca wiarygodne. Nie umycie rąk powoduje, że cukier z posiłku , który pozostał na skórze, miesza się podczas nakłucia z krwią, zawyżając wynik.
Proszę udać się do lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy