Wyniki badania poziomu glukozy

Witam dostalam w aptece glukomierz zmierzylam raz było117 na czczo ppóźniej umylam ręce 92 po 5 min wieczorem zrobilam to samo najpierw 225 po 5 min 168 cukier w ciągu 3 h spadł do 89 później pomiary juz były w normie bo 87-93 max na czczo a po posilku Nie przekraczalo 150.co mogę myśleć o tych pomiarach? Dodam ze wykonalam pomiar 30 min po zjedzeniu fast food-u i wynik był 225 a po 5 min 168 po umyciu rak? Również miam sytuacje ze po ciasteczku miałam 158 cukru a gdy zdjadlam chipsy i nagle 108

Małgorzata Panek

Cukier na skórze podczas nakłucia miesza się z kroplą krwi i zawyża wynik. Po posiłku glikemia wzrasta. 112 na czco jest wynikiem nieprawidłowym i wymaga dalszej diagnostyki. Pomiary wykonywane losowo nie są do końca wiarygodne.
Proszę udać się do lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam

Małgorzata Panek

Wynik 112 na czczo jest nieprawidłowy. Pomiary wykonane losowo nie są do końca wiarygodne. Nie umycie rąk powoduje, że cukier z posiłku , który pozostał na skórze, miesza się podczas nakłucia z krwią, zawyżając wynik.
Proszę udać się do lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam