Wyniki badania poziomu glukozy, cholesterolu i trójglicerydów na czczo

Witam. (kobieta lat46,172wzr.waga 69) Proszę o inter.wyników,czy mam powody do niepokoju ? Oba badania były na czczo. 4 list.2014r. - Glukoza 105,00,Cholesterol całk.221,46, HDL 37,97, LDL 150,89, Trójglicerydy 163,00,odsetek HDL 17,2, wsk.aterog. 4,83. Powt.wyn. Krzywa cukrowa. 1 grudnia 2014r. Glukoza 106,00, po 1godz. 95,00,po 2godz.98,00, cholest.całk.330,45, HDL31,91,LDL *, Trójglicerydy 426,00,odsetekHDL9,7, wsk.aterog.9,36... (nie nadużywam tłuszczów zwierzęcych).

Witam. Zastanawiający jest wynik lipidogramu z 1 grudnia - myślę że doszło tu do jakiegoś przekłamania gdyż wyniki ( o ile oba były na czczo) nie powinny się tak różnić. Ten listopadowy wydaje się być bardziej zbliżony do wartości faktycznej. Zakładając więc wyniki z listopada i krzywą po obciązżeniu glukozą z grudnia wnioski są proste - aby utrzymać zdrowie musi Pani zmienić styl życia - 1. Dieta (mniej mięsa i tłuszczów zwierzęcych, 5 posiłków dziennie z których obiad i śniadanie mają byc największe, ograniczenie spożycia cukrów prostych, maksymalne zwiększenie udziału warzyw w diecie); 2. Wysiłek fizyczny ( wprowadzenie REGULARNEGO, min. 3x w tygodniu wysiłku, np. pół godzinny spacer, lub w miarę możliwości większe aktywności). Moje zalecenia zakładają że nie cierpi Pani na żadną chorobę układu krążenie jak nadciśnienie tętnicze czy choroba wiecowa